Ďakujem za príjemné a užitočné chvíle, ktoré mohla naša dcéra stráviť počas letných prázdnin na kurze AJ. Rodinné prostredie, angličtina od rána do večera, pri jedle aj oddychu, v TV – prosto stále. Vrelo odporúčam každému, kto chce stratiť zábrany hovoriť nahlas v cudzom jazyku.

Pobyt sa mi páčil. Veľa som sa naučila, užila si veľa zábavy. Keďže sme boli menšia skupina mohli sme sa všetci vzájomne viac spoznať a skoro so všetkými som dodnes v kontakte.

Jej mama: Dcéra bola nadšená, prišla nielen plná zážitkov ale aj nových vedomostí. Pekné ubytovanie v nádhernom prostredí, rodinná atmosféra a o spokojnosti svedčí aj fakt že tento rok ideme už tretí krát.

Anglický pobyt je naozaj super! Nielenže som si našla tri skvelé kamarátky, ale som sa aj veľa naučila. Myslím si, že sa mi zlepšila slovná zásoba a naučila som sa vyrábať zopár kreatívnych vecí. Na anglickom pobyte sa mi veľmi páčilo a určite sa prihlásim zas!

Jej mama: Ako matka som s anglickým jazykovým pobytom v prírode a v domácom prostredí veľmi spokojná. Pani učiteľka Ľubka so svojím materským prístupom vyvoláva v Emke pocit kľudu a istoty. A preto mám ten pocit i ja. Mať dieťa počas leta mimo domu a byť v kľude je super. Komunikácia v anglickom jazyku v každodennej činnosti a situáciách. Dobrá investícia!

Anglický pobyt sa konal v krásnom rodinnom apartmáne na Čiernom. Domček je posadený v malebnej prírode obklopenej lesmi. Bolo to ako keby rodinné zoskupenie plné milých ľudí. Denný program bol rozdelený do viacerých etáp. Po raňajkách sme si upratali postele, chvíľu sme mali voľno a začala sa hodina anglického jazyka.

V poobedňajších hodinách sme mali tvorivú činnosť, vyrábali sme rôzne predmety a darčeky. Komunikovali sme výhradne v anglickom jazyku. Naučili sme sa veľa nových slovíčok. Vždy sme sa s pani učiteľkou dohodli, čo si urobíme na večeru, do ktorej prípravy sme sa aj my zapájali .Páčilo sa mi to, že sme fungovali ako rodina. Výhodou malého počtu účastníkov pobytu bola intenzívnejšia jazyková príprava.

Jazykový pobyt Babulka bol pre mňa veľmi obohacujúcim zážitkom. Prístup pani učiteľky bol veľmi pozitívny, nebolo to klasické učenie sa gramatiky ale predovšetkým slovnej zásoby týkajúcej sa dennej témy. Ráno sme si zapisovali do denníkov predošlý deň, čo z môjho pohľadu bolo veľmi prínosné, keďže nám to pani učiteľka opravila a upozornila nás na naše chyby.

Potom prebiehala výučba zábavnou formou, napríklad sme mali pomenovať časti tela na obrázku alebo sme kreslili slovíčka na danú tému a ostatní ich museli pomenovať po anglicky. Poobede si pre nás pani učiteľka pripravila vždy zaujímavý program. Niekedy to bolo kreslenie na sklo, hry alebo túry po okolí. Celý pobyt sa mi veľmi páčil a chcela by som ho odporučiť všetkým, ktorí sa radi smejú, učia či už spoznávajú nových ľudí.

Pobyt bol super. Našla som si tu nové kamarátky, zažila kopu zábavy. Vôbec som to nepociťovala ako učenie angličtiny. Pozerali sme anglické filmy, o tom potom po anglicky rozprávali, vyrábali sme každý deň rôzne veci, darčeky z vecí,ktoré doma vyhadzujeme, chodili do prírody.

Vôbec mi tam nechýbal mobil a internet. Nebol na to ani čas a ani ma to nelákalo. Najviac sa mi tam páčilo jazdenie na koni. Veľmi sa teším na nové kamarátky a na milú lektorku, ktorá aj úžasne varí.

Jej mama: Mala som obidve dcéry na tomto jazykovom pobyte. Mladšia dcéra už ide po tretíkrát a veľmi sa teší. Zo začiatku sa aj obávali, cez prázdniny učiť, ale boli veľmi prekvapené a získali kopu zážitkov. Som presvedčená, že dôležitejšie ako noblesné prostredie, najnovšia elektronika, sociálne siete, či trendové oblečenie bolo to, že dcéry spoznali nových ľudí, získali kopu nových zručností, ktoré dnes už nebývajú samozrejmé a veľmi sa zdokonalili v anglickom jazyku, čo bolo poznať aj v novom školskom roku a pritom výučba angličtiny bola, dynamická a zábavná, k čomu prispievala vždy dobre naladená, priateľská a energiou prekypujúca lektorka.